Sağlık Bakanlığından Onaylı Olmayan Lensleri Kullanmayın

Sağlık Bakanlığından Onaylı Olmayan Lensleri Kullanmayın

Göz bozukluğu olan milyonlarca insan bulunmaktadır. Eski zamanlardan beri göz bozukluğu ile ilgili önce gözlük kullanımı başlamış sonra da lens ortaya çıkmıştır. Lens fiyatları tamamı ile lensin özelliklerine bağlı olarak değişmekte ve gözlükten daha iyi bir kullanım sunmaktadır. Lensler de gözlükler gibi göze gelen ışığı kırmaktadır. Göz bozukluklarında lens veya gözlük kullanımı fark etmeden kişinin beklentisi net görebilmek ve net görünmek olmaktadır. Gözlük günümüzde kişinin aksesuarı olarak kullanılabilse de lens kadar dışarıdan net görünüm sağlayamamaktadır. Lensler en az gözlük kadar net görüş sağlamakta hem de kişiye farklı bir özgüven vermektedir. Bu neden ile kullanımı oldukça yaygınlaşmaktadır.

Lensler ilk çıktıkları zamanlarda pahalı ve daha acı verici durumdaydı; ancak günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler ile daha uygun fiyatlara ve acı çekilmeden kullanılabilmektedir. Öncelikle yapılan sert lensler göz merceğine uygun kesilememesinden dolayı çok acı verici olmaktaydı zaman içerisinde gelişim ve ilerlemeleri ile yumuşak lensler yapılmış böylece göz merceğine uygun kesimler sayesinde artık acı vermesi ortadan kalkmakta ve numaralı, numarasız, saydam ve renkli seçenekler de ortaya çıkmaktadır. Lensin bakımına, durulamasına ve muhafaza edilmesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Lense doğru bakma, temizleme ve durulama kısmı çok önem teşkil etmekte böylece mikrop veya toz tabakalarından arındırılıp göze zarar gelmemektedir.

Acuvue oasys lens markasında kullanılan özel sistem ile göz kuruluğu oluşmamaktadır. Bu neden ile göz kuruluğu yaşayan kişilere tavsiye edilmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Kapalı Alanlarda Kullanılır mı?

Elektronik Sigara Kapalı Alanlarda Kullanılır mı?

Spa Masaj Sistemlerinde Son Teknikler

Spa Masaj Sistemlerinde Son Teknikler

Çene Darlığı Tedavisi

Çene Darlığı Tedavisi

Sağlık Haberlerine Göz Atın

Sağlık Haberlerine Göz Atın

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir