Osgb Nedir? Osgb Uzmanı Ne İş Yapar?

Osgb Nedir? Osgb Uzmanı Ne İş Yapar?

İş sahipleri, iş merkezlerinde minimum 50 tane işçi çalıştırılabilen, iş güvenliği ve sağlığı hizmetlerini layığıyla yerine getirmek için iş yeri güvenlik ve sağlık birimi kurulmaktadır. İş yeri güvenlik ve sağlık birimleri, minimum bir iş yeri hekimi sayesinde sanayiden sayılan işlemlerin yapıldığı iş yerlerinde minimum bir iş güvenlik uzmanından ve yapılacak faaliyetlere yardımcı olmak adına gerektiği zaman diğer elemanlardan oluşmaktadır. Bu sorumluluk, İzmir Osgb Genel Müdürlükler tarafından yetki verilmiş ortak güvenlik ve sağlık birimlerinden hizmetlerin tamamı ya da bir bölümü alınarak da yerine getirilmesi mümkündür.

Ayrıca OSGB hakkında daha ayrıntılı ve açıklamalı bilgileri de internet üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. İş yeri güvenlik-sağlık birimi ile ortak güvenlik-sağlık birimleri, güvenli, verimli ve sağlıklı bir çalışma alanı oluşturabilmek için çalışma alanının gözetimi, işçilerin sağlık kontrolü, danışmanlık, eğitim ve bilgilendirme, kayıt ve istatistik, acil müdahale ve ilk yardım görevleri ile benzer olan diğer görevleri uygulamakta yükümlü olmaktadır.

Ortak sağlık güvenlik birimi çalışma alanının kontrolü için iş yerlerinde güvenlik ve sağlık risklerine karşı uygulayacağı her türdeki düzeltici ve önleyici faaliyetleri düzenlemektedir. İzmir iş güvenliği de bu bakımdan sağlanması zorunlu kurallardandır. İşçi elemanların sağlık kontrolü için ortak sağlık güvenlik birimi işçi elemanların sağlığını koruyabilmek ve geliştirebilmek amacıyla işçi elemanlara verilecek her türdeki sağlık hizmetlerini sunar. Bu birim ilk yardım ve acil müdahaleler için, yangın veya doğal afetler, iş yerinde kaza gibi acil müdahale gereksinimi olan durumlar için acil durum planlarının hazırlanmasını, acil müdahale ve ilk yardım bakımından sağlanması gerekenleri, faaliyetlerin düzenlemesini yapar, yürütür ve ilişkili diğer birim, kurum ve kuruşlar ile iş birliği yapmaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Vizesi Aile Birleşimi Sınavı

İngiltere Vizesi Aile Birleşimi Sınavı

Amerika Vize Şartları

Amerika Vize Şartları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir