Elektronik Sigara Kapalı Alanlarda Kullanılır mı?

Elektronik Sigara Kapalı Alanlarda Kullanılır mı?

Her geçen gün hızla yayılan elektronik sigaralar, normal sigaraların yerine almaya devam etmektedir. Sigaraların sebep olduğu pek çok olumsuz etkiye önleyebildiğine inanılan elektronik sigaralar, günümüzün bir hayli talep gören nikotin alma metotlarından biri haline gelmiştir. Elektronik sigaralar günümüzde, geleneksel sigaraların meydana getirdiği bağımlılık gibi durumlardan kurtulabilmeye olanak sağladığı için pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Elektronik sigara kullanımı ile ilgili kafa karıştırıcı olan tek şey kapalı alanlarda kullanım yasağı olup olmadığıdır. Tütün yasakları ülkelere göre farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Sigara yasaklarının oldukça aktif bir şekilde uygulanmakta olduğu ülkemizde, elektronik sigaralarında kapalı alanlarda Kullanılıp kullanılamayacağı elektronik sigara kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biri haline gelmiştir.

Elektronik Sigara Ne İşe Yarar?

Elektronik sigaralar, Pod Mod cihazının içerisine eklenen likit çözeltinin buharlaşması ve solunması yoluyla kullanılmaktadır. Elektronik sigaraların dumanlarının geleneksel sigara dumanlarına göre çok daha zararsız ve daha az koku içermesi elektronik sigaraların en büyük özelliklerinden biridir.

Elektronik sigaraların dumanı tamamen buhardan oluşmaktadır. Bu nedenle kapalı alanlarda elektronik sigara kullanımı aslında zararlı değildir Çünkü normal sigara gibi zararlı bir duman ve koku yaymadığından sorun teşkil etmemektedir. Fakat elektronik sigaraların nerelerde kullanılabileceği ile ilgili ülkemizdeki kanunlar oldukça nettir.

Elektronik Sigara Yasak mı?

Günümüzün en revaçta olan nikotin alma yöntemlerinden biri olan elektronik sigaraların kapalı alanlarda kullanımı ile ilgili yasalar gereğince, kamu alanları ve kurumlarında yer almakta olan tüm kapalı alanlarda elektronik sigara kullanımı kesinlikle yasaklanmıştır. Fakat bunun dışında pek çok kafe, restoran gibi yerlerde ve pek çok otelde elektronik sigara kullanımı kapalı alanlarda da serbesttir.

Elektronik sigara cihazının içerisindeki likidin ısınması sonucu oluşan buharın zararsız olması elektronik sigara kullanımı hakkında olumlu görüşler oluşmasını sağlamaktadır. Elektronik sigaralar için üretilen birbirinden farklı aromalara sahip likitler elektronik sigara kullanımını daha keyifli hale getirebilmektedir. Özellikle de Nasty Juice likit kullanarak elektronik sigaradan maksimum keyif almayı sağlayabilirsiniz. Elektronik sigaraları incelemek isterseniz elektronik buhar sitesinden ürün alabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Spa Masaj Sistemlerinde Son Teknikler

Spa Masaj Sistemlerinde Son Teknikler

Çene Darlığı Tedavisi

Çene Darlığı Tedavisi

Sağlık Haberlerine Göz Atın

Sağlık Haberlerine Göz Atın

İlaçlama Nedir? Nasıl Yapılır?

İlaçlama Nedir? Nasıl Yapılır?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir